Ani sedm kulí nepokazilo oslavy bakovského fotbalu

vydáno 30. června v 09:55
 

Během čtvrtého červnového víkendu se celý Bakov nad Jizerou oblékl do fotbalového. Místní SK totiž slavil úctyhodných 100 let od založení klubu a bylo se na co dívat. Poslední půl rok se bakovští funkcionáři zajímali kromě výsledků svých mužstev o jednu opravdu významnou událost, kterou měly být oslavy sto let činnosti klubu. Spoustu práce zabrala příprava k vydání speciální publikace mapující historii fotbalu v Bakově. Hvězdný lesk oslavám dali také atraktivní hosté. 

Ani sedm kulí nepokazilo oslavy bakovského fotbalu

Fotogalerie: J. Zdobinský

Celý program oslav odstartoval vítězstvím domácích mini žáků nad sousední Novou Vsí 2:1. Následoval fotbalový výprask (8:0) respektive „plichta“ (2:2) s žáky a dorostenci MSK a gólově bohaté utkání se Zetkou Mladá Boleslav (3:6 v neprospěch domácích). Vrcholem odpoledne se stalo přátelské utkání mezi bakovským „Áčkem“ a prvoligovým Hradcem Králové. 

I když brankáři domácích vytahovali míč ze sítě celkem sedmkrát, na sté oslavě klubu to náladu příliš nezkazilo. Prvoligový Hradec se stal spíše nepřekvapivě velkým lákadlem pro všechny příznivce fotbalu. Hráči Hradce se podepisovali, dávali rozhovory a fotili se s fanoušky. Jedním z nejčastěji podepisovaných byl i bývalý úspěšný kouč Slovanu Liberec a nynější sportovní manažer Hradce Králové pan Ladislav Škorpil, který MB novinám k přátelskému exhibičnímu utkání řekl: „Takovéto zápasy v letní přípravě vítám. Je vždycky dobře, když v přípravě nehrajeme jen s prvoligovými mužstvy, se kterými pak stejně hrajeme i v lize. Co se týká tohoto utkání, přesně naplnilo mé předpoklady. Vyzkoušeli jsme si nějaké nové akce. Navíc, příprava se před plným domem moc nehraje, ale tady bylo plno, a to je vždy dobře. Bakovu bych rád popřál do další stovky hodně štěstí.“ 

Spokojenost neskrýval ani prezident domácích Lukáš Bláha, ten k oslavám řekl: „Jsem moc rád, že se tu sešlo tolik lidí, všichni se dobře baví, je to velká událost pro celý Bakov. Vyšlo nám i počasí, které je při takových akcích vždy zapotřebí.“ Takže ještě jednou bakovský fotbale vše nejlepší k té super stovce!

JOSEF ZDOBINSKÝ

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS