Boleslav přehrála Vary a posunula se díky skóre přes Litvínov

vydáno 23. března v 22:51

Mladá Boleslav (fil) Boj ve skupině o udržení se dramatizuje. V 7. kole zápasů se Mladá Boleslav dokázala po vítězství v Karlových Varech 2:1 dotáhnout bodově na Litvínov a díky skóre postoupila na třetí příčku skupiny. Litvínov i s Jiřím Šlégrem v sestavě nestačil na Slavii, která zvítězila doma vysoko 6:2. Dnes již čtyřicetiletý poslanec naposledy zasáhl do soutěžního zápasu jako obránce v březnu 2010.

Ilustrační foto J. Pavlíček

Ještě před pátečním duelem ztrácela Boleslav na Vary celkem 8 bodů a tak měli hráči od Jizery velkou motivaci. Na branky se čekalo nakonec až do druhé části, i když ve 14. minutě zazvonila konstrukce Mensatorovy branky. V 38. minutě konečně přišel první úspěšný zásah boleslavských střelců, z kterého se v hale radoval také autobus boleslavských fandů. Když se totiž Pechovi nepodařilo dvakrát vyhodit puk z obranného pásma, dokázal ho usměrnit na Mensatora Tomas, toho však ještě gólman vychytal, na dorážku od Balaštíka už neměl.

Na druhu branku Mladé Boleslavi čekali fanoušci až do 44. minuty, kdy nejprve Nouza vystřelil na Mensatora, puk mu prokroužil mezi rukou a tělem a nakonec vstřelil do odkryté branky Zdeněk Bahenský. Domácí tým už dokázal pouze kontrolovat jednou trefou, kdy se zhruba dvě minuty před koncem bekhendovou střelou trefil za Hüblova záda Gřegořek. Vyrovnání nepřinesla Varům ani téměř dvouminutová hra bez brankáře.

Góly a nahrávky: 58. Gřegořek (Zaťovič, Kumstát) - 38. Balaštík (Tomas, Výborný), 45. Bahenský (Nouza).

Energie Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Gawryletz, Mocek, Prošek, Gründling, Gulaši, Rohan M., Lučka - Zaťovič, Pech, Kumstát - Dej, Sýkora, Skladaný - Kotrla, Skuhravý, Mikeska - Rohan T., Vachovec, Kuběna.

BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Baldwin, Žabka, Beňovič, Hay, Čutta, Mozík, Chaloupka - Stieler, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Mikulík - Bahenský, Pabiška, Loskot.