Boleslavští hokejisté vyrazí do prvoligové sezóny s novým logem

vydáno 17. srpna v 00:01
 

Mladá Boleslav (fil) Hokejisté BK Mladá Boleslav nastoupili na domácím ledě ve čtvrtek v podvečer do přípravného zápasu s jihokorejským klubem High1 již s novým klubovým logem. Autoři návrhu vsadili tentokrát na jednoduchost a dynamiku. Logo také nepostrádá odkaz na tradici a také hrdost na sportovní organizaci, která v tuzemsku působí už více než století a v roce 1908 se spolupodílela na založení Českého hokejového svazu.

Boleslavští hokejisté vyrazí do prvoligové sezóny s novým logem

Boleslavští poprvé skórují v zápase s jihokorejským soupeřem. Foto: M. Filip 

Podle představitelů klubu byla inovace loga nezbytností a jde vlastně o první krok, změnit by se měl postupně i klubový web. „Po sestupu z extraligy jsme cítili, že je potřeba věci změnit. Vydat se na novou cestu. Nové logo považujeme za jakýsi symbol – bojovnosti, snahy pohnout se z místa a vykročit směrem, jakým si všichni přejeme," uvedl generální manažer Jan Tůma. V minulosti rovněž proběhla na webových stránkách klubu anketa týkající se i změny názvu klubu. Tato varianta však nakonec neprošla. „Na Bruslařský klub Mladá Boleslav jsme hrdí, i s dvěmi relativně krátkými přestávkami se tak jmenujeme od roku 1880. A to je přece úžasné!" uvedl předseda představenstva a také jeden z majitelů klubu Jan Plachý. 

Mladoboleslavští hokejisté se při letošní přípravě na 1. hokejovou ligu představili vůbec poprvé před domácím publikem a hned od začátku bylo jasné, kdo bude na ledě diktovat tempo hry. Už ve třetí minutě duelu s týmem High1 se poprvé rozvlnila síťka hokejové branky účastníka Asijské ligy ledního hokeje, postaral se o to Jakub Frolík. Ani hosté však nebyli bez šance, v té největší se objevil na zadní tyči ex-boleslavský Scott Barney, gólovou radost mu ale překazil bleskovým přesunem Michal Valent.  Po pauze, kdy se BK prezentoval v hale samolepkami s novým klubovým logem, nastoupili hráči jako nabuzení, a tak přibylo i vyloučených. Jedno takové potrestal Tomáš Jiránek. Jen o několik okamžiků později už vedla Boleslav o tři branky, když skóroval Petr Chaloupka. Do druhé půl zápasu vystřídal v boleslavské brance Michala Valenta mladý Roman Will, který nezabránil využítí korejské přesilovky. Boleslav tak nakonec zvítězila s jihokorejským High 1 poměrem 3:1. 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS