Bouře ve sklenici vody. Na radnici v Mnichově Hradišti je už zase klid

vydáno 26. dubna v 10:02
 

V posledních dnech vzbudila pozornost veřejnosti zejména díky médiím rošáda mnichovohradišťských radních. Nezávislí kandidáti Dagmar Karásková a Miroslav Smutný ohlásili svůj odchod, aby se poté prvně jmenovaná nechala i přes údajné názorové rozpory a výtky, které se mediálními kanály dostaly na povrch, znovu zvolit. Zastupitelé na své dubnové schůzi nakonec odvolali ještě další členy a do počtu sedmi radní na návrh politických stran v zastupitelstvu dovolili.

Bouře ve sklenici vody. Na radnici v Mnichově Hradišti je už zase klid

Ilustrační foto M. Filip 

Dvojice radních (Karásková, Smutný) zvažovala odchod z úzkého vedení města podle svého vyjádření už delší dobu. Jako obecné a spíše nekonkrétní důvody se objevily v médiích například názorový rozchod s ostatními členy, chod úřadu, přehlížení dluhů společnosti Saturn a poukazovalo se i na pochybení úředníků při výběrových řízeních. Podle vyjádření starosty Arnošta Vajzra v oznámení o odstoupení které obdržel, důvody uvedeny nebyly. Na zasedání zastupitelů dne 2. dubna, kde dvojice oznámila rezignaci, se odkázala na rozeslaný e-mail.  

Na základě informace dvou nezařazených členů Rady města, byl do programu dubnové schůze navržen a dodatečně schválen návrh zastupitelů ČSSD „Rekonstrukce městské rady Mnichovo Hradiště“. Podle původního návrhu mělo jít pouze o dovolení dvou uvolněných míst v radě, která se uvolnila. Na základě hlasování byli nakonec odvoláni kromě starosty a místostarosty všichni ostatní členové sedmičlenné rady a bylo ji třeba kvůli fungování města zrekonstruovat. Návrh ze strany sociálních demokratů obsahoval tři jména (Stanislav Brzobohatý, Dagmar Mocová a Miroslav Kolomazník) a jeden post zbyl i pro původně odstoupivší nezávislou Dagmar Karáskovou. „Páté místo bylo ještě neobsazeno, a tak proběhlo dohadovací řízení mezi ODS a TOP 09. Nakonec se kluby shodly na osobě Vladimíra Čermáka, který byl zvolen i členy opozičního seskupení.

Bouře ve sklenici vody skončila a v Mnichově Hradišti je rázem zase klidno. V současnosti se skládá sedmičlenná Rada města politicky tak, jak si to zastupitelstvo ještě před volbami v roce 2010 schválilo, se zastoupením tří členů levice, tří pravice a jednoho nezávislého,“ dodal starosta Vajzr. Věřme, že to přinese něco pozitivního pro rozvoj města. 

MILAN FILIP 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS