Čelní srážku s náklaďákem přežil jen se štěstím

vydáno 26. června v 19:34
 

Brodce nad Jizerou (fil) Úterní podvečer se neobešel bez vážné příhody na silnicích v regionu. U ošklivě vypadající nehody osobního automobilu Škoda Fabia 1,9 s nákladním poblíž čerpací stanice Brodce přiletěl pro zraněného muže vrtulník letecké záchranné služby. 

Čelní srážku s náklaďákem přežil jen se štěstím

Fotogalerie M. Filip 

„Při nehodě na silnici číslo 610 utrpěl zranění řidič osobního vozu, ročníku narození 1981. Vrtulník ho musel s vážným poraněním transportovat do jedné z pražských nemocnic,“ potvrdil MBnovinám mladoboleslavský policejní mluvčí David Schön. Druhý řidič nákladního automobilu značky Mercedes se z nehody oklepal a utrpěl spíše jen šok. 

Osobní automobil skončil po nárazu do dodávky zcela zaklíněný mezi stromy mimo silnici. „Řidič z něho nevyletěl, jen horní polovinou těla ležel vně vozu v prostoru otevřených předních dveří. Já jsem to jen tak tak dobrzdil, jel jsem jako druhé vozidlo za slovenským nákladním vozem v malé koloně ca 80 km/h, když do něho vlítla z protisměru jedoucí Fabie," uvedl pro MBnoviny řidič, který se ozval do redakce a shodou náhod byl na místě dříve než záchranáři.

Policie musela komunikaci v asi půlkilometrovém úseku zcela uzavřít. Vrtulník letecké záchranné služby, který přiletěl pro zraněného šoféra osobního vozu, přistával přímo v prostoru čerpací stanice Brodce. 

Na místě srážky zasahovali také členové HZS Benátky nad Jizerou a HZS Mladá Boleslav. „Naše jednotky pomáhaly odstraňovat následky nehody a také záchranné službě s transportem zraněného jednatřicetiletého muže,“ uvedla pro MBnoviny Naďa Sajfrtová, operační důstojník HZS Mladá Boleslav. 

Příčiny vážné dopravní nehody vyšetřuje dopravní policie. 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS