Děti trávily velikonoční prázdniny na golfu v Michalovicích

vydáno 7. dubna v 19:07
 

Michalovice (fil) Golfový areál v Michalovicích ožil během velikonočních prázdnin dětmi. Zhruba čtyřicítka malých i větších ve věku od 6 do 16 let využila možnosti zúčastnit se příměstského tábora. Golfisté se rozhodli pomoci zaměstnaným rodičům. „Přihlášky se rozesílali nejen členům golfového klubu, ale i do škol, záleželo tedy pouze na tom, kdo se přihlásil,“uvedl instruktor Marek Dědina.

Děti trávily velikonoční prázdniny na golfu v Michalovicích

Děti se na Michalovicích bavily. Foto: M. Filip 

Nabídka třídenního městského tábora byla bohatá. Kromě očekávané výuky golfu, zařadili organizátoři do programu i další sportovní aktivity. „Hráli jsme fotbal, ale i vybíjenou,“ řekl MBnovinám sedmiletý účastník tábora Štěpán, který zároveň připomněl stravu doplňující kompletní servis tábora v areálu Golf Mladá Boleslav: „V restauraci jsme měli špagety, které mi chutnali, oběd jsme si mohli pokaždé ráno vybrat.“

Vlastní program začal vždy v 8 hodin ráno, kdy si instruktoři se zkušenostmi z vedení dětských táborů převzali děti od rodičů. „Podstatnou část dne věnujeme samozřejmě základní výuce golfu, využíváme tak možností místního areálu. Děti se střídají ve třech skupinách každý den. Dnes trénujeme například pating, což je v golfu nejpoužívanější úder a zároveň nejkratší hra. Jde samozřejmě o děti, které nemuseli s tímto sportem přijít ještě do kontaktu, a tak se je snažíme učit hrou. V dalších dnech se stanovištích vystřídáme,“ řekl nám během prvního dne tábora instruktor Marek Dědina. V rámci programu si děti mohly vyzkoušet také svou výdrž při orientačním běhu nebo hledání ztraceného pokladu na nedaleké Michalovické putně. „V nabídce tábora máme i vzdělávací a výtvarné aktivity, například kurz anglického jazyka zábavnou formou s lektorem,“ dodal instruktor Marek.

Dětské tábory přitom nejsou v areálu Golf Mladá Boleslav žádnou novinkou. V létě a na podzim tu probíhají tzv. golfové tábory, které jsou určeny tentokrát speciálně dětem, které už mají zažity základy tohoto sportu. 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS