Freddy Loix na voze Škoda Fabia Super 2000 opanoval belgickou Ypres Rally

vydáno 26. června v 15:14
 

Ypres, Belgie (km) Freddy Loix jedoucí v tovární Škodě Fabii Super 2000 suverénním způsobem zvítězil v pátém podniku IRC, belgické Ypres Rally. Celkově si připsal na této soutěži sedmé vítězství a nesmazatelně se zapsal do historie této soutěže.

Freddy Loix na voze Škoda Fabia Super 2000 opanoval belgickou Ypres Rally

Freddy Loix zvítězil v celkem devíti rychlostních zkouškách z celkových 18 a v cíli měl na druhého Bouffiera na Peugeotu náskok 1 minuty a 41 sekund. Foto: Škoda Motorsport

Loix se zároveň posunul do čela hodnocení IRC. Úspěch Fabií podtrhnul fantastickým třetím místem Holanďan Hans Weijs na privátní Fabii Super 2000. Škoda je rovněž nadále první v hodnocení značek šampionátu. Celá soutěž přitom pro tým Škoda Motorsport nezačala šťastně – po havárii tovární posádky Kopecký – Starý na čtvrtečním shakedownu tým s ohledem na zdravotní stav spolujezdce Petra Starého rozhodl o odstoupení posádky ze soutěže ještě před jejím startem. Barvy továrního týmu tak hájilo pouze belgické eso Freddy Loix.

Druhý den, ve kterém na jezdce čekalo 12 rychlostních zkoušek a 192 kilometrů, byl už jeho suverénním představením. Místní rekordman dokonale využil znalost každého kousku tratě a soupeřům nedal sebemenší šanci. Po celý dlouhý sobotní den kontroloval vedoucí pozici s cílem neudělat zbytečnou chybu.

V cíli byl Freddy šťastný: „Je to jako sen vyhrát zde posedmé, přestože spousta skvělých pilotů nenastoupila nebo měli problémy hned od začátku. Společně s Frédericem si toto rekordní vítězství určitě užijeme. Již nyní se však těšíme, jak budeme hájit barvy týmu Škoda Motorsport na její domácí Rally Bohemia příští týden.

Tovární tým se příští víkend zúčastní domácí Rally Bohemia, kde bude barvy Škoda Motorsportu hájit aktuální lídr IRC Freddy Loix. Případné nasazení druhé posádky bude tým řešit v nadcházejících dnech.

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS