Hokej: Mladá Boleslav porazila v přípravě svého tradičního soupeře Hradec Králové 3:1

vydáno 15. srpna v 04:00

Pardubice (www.hchk.cz) Od samého začátku úterního přípravného utkání s týmem Hradce Králové byla aktivnější Mladá Boleslav. Z prvního gólu z hole Davida Vrbaty se mohli jeho spoluhráči radovat hned ve čtvrté minutě. Jeho následná šance po několika vteřinách byla opět úspěšná, vedení navýšil Tomáš Jiránek střelou pod horní tyč. Když poté fauloval Kubeš, dokázali boleslavští hokejisté znovu rozhodit hradeckou obranu a podruhé v zápase úspěšně zakončoval David Vrbata.

Ilustrační foto M. Filip

Druhá třetina góly nepřinesla, i když si hokejisté z města automobilů vytvořili několik šancí. Tu největší jmenovitě Pojkar s Vrbatou, když druhý jmenovaný dorážel Pojkarovu střelu, jeho šanci ale bravurně zlikvidoval Jakub Čech. Další velkou šanci si vypracoval Jiránek, který se domácího gólmana pokusil překonat z pravého kruhu, ale ani on neuspěl. Po povedené akci se předvedli také hradečtí hokejisté. Adam Szakal vyslal na Lakosila prudkou dělovku, jeho rána ale orazítkovala jenom horní tyč soupeřovy brány. Chvíli poté přišla zatím největší šance Lvů v utkání, když střela Šimona Macháně skončila v náruči připraveného Lakosila.

Ve třetí části zápasu se prosadili Východočeši, ale ten na výhru nestačil. V pětačtyřicáté minutě se na Čecha hnali Němeček s Výborným. První jmenovaný vyslal prudkou ránu, se kterou si Čech bez problémů poradil. Následně ale z bezprostřední blízkosti dorážel David Výborný, jehož střelu skvělým zákrokem znovu zlikvidoval Jakub Čech. Na druhé straně střílel od modré Čížek, ale Lakosil neměl s jeho střelou problémy. Hradečtí se přeci jen dočkali sedm minut před závěrečnou sirénou. Hradečtí. Lukáš Chmelíř si vyjel před brankáře a bekhendovou střelou překonal gólmana hostí. Královští lvi tlačili soupeře, ale stále se jim nedařilo přidat další branku. Utkání tak skončilo stavem 1:3.

Ohlasy:

David Pospíšil (Královští lvi Hradec Králové):
Do utkání jsme vstoupili špatně. Já mám pocit, že kluci jakoby měli respekt z toho, že přijela extraligová Boleslav, respektive dnes už jen prvoligová. V kádru má ale dost hráčů, kteří tu extraligu hráli. Podle toho těch prvních pět minut vypadalo. Nedá se nám upřít snaha, kluci ale dělali věci, které vůbec nepatřily do našeho záměru jak hrát. Začátek byla těžká sprcha, teprve potom se hráči trochu srovnali a začali hrát hokej, který se učíme. Zbytek zápasu už jsme hráli se soupeřem vyrovnaněji.

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav):
Po zápasech s extraligovými soupeři jsme nevěděli, co od tohoto utkání čekat a na co se připravit. Vstoupili jsme do něj zodpovědně a dali tři góly, pak jsme ale malinko zvolnili a soupeř hru vyrovnal. Další dvě třetiny už byly v podstatě vyrovnané. Je to pro nás zasloužená výhra. Viděli jsme v naší hře spoustu kladných věcí, ale také těch záporných, které musíme ještě odstranit.

Třetiny 0:3, 0:0, 1:0. Branky a nahrávky: 54. Chmelíř – 4. Vrbata (Pojkar), 4. Jiránek (Kafka, Šmach), 5. Vrbata (Němeček, Výborný). Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:3, 1:3.