Hokejová příprava: Boleslav v Plzni ještě před koncem vedla, vítězství slavili nakonec Indiáni

vydáno 3. srpna v 14:00

Mladá Boleslav (fil) Bruslaři mají za sebou další přípravný duel. Tentokrát podlehli doma hrajícím Indiánům z Plzně 2:3, svěřenci trenéra Výborného ale nebyli daleko od vítězství.

Plzeň-BK Mladá Boleslav. Foto:M. Podpěra

Boleslavští až do 58. minuty v Plzni vedli 2:1 díky brankám Koudelky a Kafky. Když pak Sedláček srovnal, stihl ještě těsně před koncem základní hrací doby rozhodnout utkání Kovář, když překonal Romana Willa v brance Mladé Boleslavi.

Soupeř nabídl Mladé Boleslavi v obraně několik okének. „Na obraně musíme hodně zapracovat. Ale byla to první příprava, velké závěry z toho nechci dělat. Oproti loňské sezoně nenastoupila ani jedna řada ve stejném složení, kluci se teprve snaží sehrávat. První zápas už ale ukázal, kdo a jak se k tomu staví. Mladý Pavel Sedláček se dokázal prosadit i střelecky, svůj útok si řídil dobře. Ale od kluků, kteří bojují o sestavu, chci ještě víc, byla tam hluchá místa,“ řekl k zápasu trenér Milan Razým.

Branky a nahrávky: 22. Pacanda (Boháč, Sedláček), 58. Sedláček (Gulaš), 59. Kovář (Kratěna) - 39. Koudelka (Kasík, Chaloupka), 49. Kafka (Kasík, Koudelka).

HC Plzeň 1929: Svoboda (od 30. minuty Mazanec) - Frolo, Slovák, Jeřábek, Růžička, Boháč, Mozík, Ruprecht - Pletka, Kovář, Kratěna - Dvořák, Heřman, Balej - Pacanda, Sedláček, Gulaš - Lev, Pitule, Petruška.

BK Mladá Boleslav: Will - Němeček, Šmach, Kasík, Pojkar, Chaloupka, Pavlů, Kulich, Škumát, Nouza, Koudelka, Pabiška, Kafka, Frolík, Jiránek, Lenc, Loskot, Rys, Pešut, Baley, Demel.