Hra o semifinále zůstává otevřená

vydáno 21. března v 18:56

Mladá Boleslav (fk) FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 1:1 (1:1) Ve čtvrtfinále Poháru České pošty Boleslavští neudrželi důležité vedení a po nerozhodné bitvě mají do semifinále stejně blízko či daleko, jako Sparta Praha. Za týden to bude ještě hodně dramatické.

Tutovou šanci v druhé půli Kweuke neproměnil. Foto: J. Maceška

První čtvrtfinálové utkání Poháru České pošty FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha se hrálo ve středu 21. března na mladoboleslavském Městském stadionu, odveta je na programu za týden ve středu 28. března od 18 hodin v pražské Generali aréně. Lepší z tohoto čtvrtfinále se střetne s úspěšnějším týmem z dvojice Dynamo České Budějovice - Baumit Jablonec.

Boleslavští do čtvrtfinále přešli přes třetiligovou Chrudim (3:0), druholigové Brno 3:1) a mistrovskou Plzeň (1:1 a 2:0). Sparťané vyřadili třetiligové Domažlice 7:1, třetiligové Pardubice 3:1 a druholigové Znojmo (4:1 a 3:0). Z toho je patrné, že Boleslavští měli cestu do čtvrtfinále o trochu náročnější.

První poločas začali Boleslavští dobře. Ve 3. minutě přešel Zahustel přes Jarošíka, zacentroval ke vzdálenější tyči, kde Štohanzl hlavičkoval do brankářovy náruče. Druhou šanci vymyslel Šírl v 11. minutě. Prostrčil míč mezi stopery na Zahustela, ale brankář Vaclík byl u míče o vteřinku dříve. Ve 13. minutě vypálil na boleslavskou branku Grajciar a Šeda s úspěchem vyrazil. Následný centr odvrátil Kysela, ale Sparta zůstala nadále u míče. Brabec ze dvaceti metrů vystřelil tvrdě a nepřesně.

V 17. minutě zaútočil po levé straně Mareš, přešel přes stopera Brabce a zacentroval před branku. Jarošík míč nepustil před branku, ale srazil na hranici vápna, kde byl nekrytý Janíček a ten se přesně trefil po zemi k levé tyči - 1:0.
Boleslavští však vedení dlouho neudrželi.
Ve 21. minutě po autovém vhazování a nedůrazných odkopech boleslavských obránců Přikryl snadno z necelých deseti metrů prostřelil Šedu a vyrovnal - 1:1.

V následujících minutách netrefil Mareš branku z trestného kopu. Nadějně vyhlížející útok zakončil Štohanzl nepřesnou střelou. Po Kuličově přihrávce střílel vedle Mareš. V závěru poločasu měla velkou šanci Sparta po průniku Grajciara, na jeho přihrávku před brankou nedosáhl Kerič. A v poslední akce před přestávkou střílel nepřesně Krejčí.

Druhý poločas byl podobně jako první plný dramatických situací. Ovšem bez gólového vyústění. V 53. minutě Kuličův roh hlavičkoval Zahustel a sparťanský gólman předvedl fantastický zákrok. A ke škodě Boleslavi uspěl i proti následné Janíčkově dorážce. V období mezi 60. a 70. minutou zle dotírali hráči Sparty a byli několikrát blízko skórování. Krejčí utekl Zahustelovi, přihrál Keričovi, který běžel sám na Šedu, ale ten jej vychytal. Vzápětí zabránil jistému gólu z kopačky Krejčího po Kyselově kiksu. Za tři minuty brankář Šeda zmařil brejk Krejčího a poradil si i s Kweukem, který se na něho řítil v 69. minutě. Střely Brabce a Vidličky minuly branku. V závěru se Boleslav tlačila k soupeřově brance, ale bez efektu. Chramostovu ránu z plného běhu Vaclík vyrazil, Kuličův volej o necelý metr minul branku, Fillo mířil také těsně vedle a neprosadil se ani hlavou po Kuličově trestném kopu v 84. minutě. V nastaveném čase Boleslavští vydřeli rohový kop, ale vytouženého vítězného gólu nedosáhli.

Remíza 1:1 ponechává ve hře o postup do semifinále Poháru České pošty oba týmy, i když si Sparta může myslet, že je na tom pro odvetu o trochu lépe než Boleslav. Rozhodne se ve středu 28. března.

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Kúdela, Janíček (71. Brunclík) - Zahustel, Kulič, Štohanzl (65. Fillo) - Mareš (61. Chramosta).

Sestava AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička (90. Kadeřábek), Brabec, Jarošík, Pamič - Hušbauer, Matějovský - Krejčí, Grajciar (54. Kweuke), Přikryl - Kerič (81. Sionko).

Góly: 17. Janíček - 21. Přikryl

ŽK: Kulič, Janíček, Brunclík, Dimitrovski - Hušbauer, Kerič, Grajciar, Matějovský

Rozhodčí: Bílek -Ubias, Pilný

Diváků: 3786

Bylo to zajímavé utkání, shodli se trenéři

Trenéři čtvrtfinálových soupeřů se netají zájmem postoupit do semifinále, neboť případný zisk pohárové trofeje je lákavý pro oba kluby, Mladou Boleslav i Spartu Praha.

„Bylo to zajímavé utkání s mnoha šancemi na obou stranách a nerozhodné skóre po prvním utkání dává šanci na postup oběma týmům," prohlásil sparťanský kouč Martin Hašek.
Jeho boleslavský protějšek Miroslav Koubek zdůraznil, že Sparta má velmi dobrý tým, ale že svoji kvalitu prokázala nejen Sparta, ale i Boleslav. „Její hráči nás dobře napadli a z toho vytěžili i několik šancí. I my jsme měli v průběhu utkání dost zajímavých situací k získání vítězství. Osobně mě mrzí gól inkasovaný po standardní situaci."