Jaroslav Prückner došel v Antibes na stupních vítězů (nová fotogalerie)

vydáno 12. června v 07:18
 

Bradlec/Antibes (bro) Český rekord nakonec neodolal. Ultrachodec Jaroslav Prückner dokázal posunout na šestidenním chodeckém závodě ve francouzském Antibes jeho hodnotu o téměř 10 kilometrů.

Bradlecký vytrvalec vnímá závod ve Francii jako vrchol své letošní sezóny. Od nedělního startu do sobotního cíle dokázal během šesti dnů zdolat na uzavřeném okruhu celkem 536 km, zatímco v loňském roce v jihofrancouzském Antibes ušel 502 km. Aktuální výkon znamenal jeho senzační umístění na stupních vítězů, na bronzovém stupínku.

A jaký je podle Jaroslava Prücknera jeho nejhodnotnější výkon? „V roce 1978 jsem šel padesátku z Prahy do Poděbrad za 4:40 hodiny, což je výkon, se kterým bych i dnes bral chodeckou medaili na republikovém mistrovství. Z ultravytrvalecké éry si považuji loňský výkon, kdy jsem prokazatelně jako první na světě absolvoval kombinaci šestidenního závodu v Antibes s jednorázovým Paris-Colmar. S pouhou jedenáctidenní přestávkou, ze které jsem strávil čtyři dny cestováním v autě, jsem ušel dohromady více než 750 km. Přežil jsem to v nečekané pohodě, protože se mi podařilo výtečně zregenerovat.“

Podívejte se na záběry z loňského ročníku závodu v Antibes. Zdroj: youtube.com

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS