Juho Hänninen a Jan Kopecký se představí na Festivalu rychlosti v jihoanglickém Goodwoodu

vydáno 29. června v 15:55
 

Mladá Boleslav (fil) Legendární Festival rychlosti přiláká každoročně stovky prominentů a více než 100 tisíc diváků do jihoanglického Goodwoodu. Chybět letos nebudou ani úřadující šampion IRC Andreas Mikkelsen hájící barvy týmu Škoda UK Motorsport a tovární piloti Škoda Motorsportu Juho Hänninen a Jan Kopecký.

Juho Hänninen a Jan Kopecký se představí na Festivalu rychlosti v jihoanglickém Goodwoodu

Silná sestava týmů ŠKODA Motorsport a ŠKODA UK Motorsport se představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu (zleva): Ola Fløene, Andreas Mikkelsen, Mikko Markkula, Juho Hänninen, Jan Kopecký a Pavel Dresler. Foto: Škoda Motorsport

V jihoanglickém hrabství Sussex se každoročně prezentují na 1,7 kilometru dlouhé trati vedle historických vozidel i závodní speciály všech kategorií stejně jako stovky osobností. Během festivalu mají diváci volný vstup do celého areálu a mohou se tak dát do hovoru se všemi velikány. 

Juho Hänninen s Janem Kopeckým se těší na pestré představení: „Bude to jednoznačně skvělý víkend. Mix fascinujícího motorsportu a společenské exhibice dělá z Festivalu rychlosti jedinečnou událost. Těším se, že mohu být u toho a také na setkání s mnoha kolegy a fanoušky,“ říká finský šampion SWRC a IRC Juho Hänninen. 

Jan Kopecký dodává: „Motorsport je bezesporu spojený se silnými emocemi a je výtečné mít možnost podělit se o společné zážitky a nadšení z tohoto krásného sportu s tolika fanoušky najednou i jinde než na klasických závodních tratích. Tady se motorsportu můžete opravdu dotknout a to z ‚Goodwoodu‘ dělá skutečně výjimečnou událost“. 

Festival rychlosti v Goodwoodu patří mezi vrcholy motoristického kalendáře. Vedle vlastního závodu do vrchu, který probíhá spíše na pozadí celé akce, je možné obdivovat sportovní vozy, závodní motocykly a rallyová auta všech epoch motoristické historie. Od roku 2007 se pro rally speciály koná vlastní závod „Forest Rally“ – rychlostní zkouška o délce 2,5 kilometru, která vede po šotolinové lesní cestě.

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS