Kauza David Rath se zřejmě dotkne i boleslavské nemocnice

vydáno 18. července v 17:17
 

Střední Čechy (fil) Kauza David Rath zřejmě ještě nabude na rozměrech. Sněmovna podle předsedkyně dolní komory Miroslavy Němcové obdržela žádost policie o možnost stíhání Davida Ratha v další kauze. Žádostí se bude zabývat sněmovní mandátový a imunitní výbor, který se sejde na jednání v pondělí 3. září v 15 hodin, následně pak posoudí toto doporučení na své schůzi poslanci.

Kauza David Rath se zřejmě dotkne i boleslavské nemocnice

David Rath. Foto: M. Filip 

Tentokrát by mělo jít o nákupy zdravotnického vybavení pro kolínskou nemocnici, o dodávku zdravotnické technologie pro jeden z pavilonů mladoboleslavské nemocnice a vybavení domova důchodců s lůžky následné péče v kladenské nemocnici. Policisté zároveň stíhají v Rathově kauze kvůli podplácení a sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky další osobu. Stíhání zatím probíhá na svobodě. 

Podle vyjádření předsedy mandátového a imunitního výboru Bohuslava Sobotky (ČSSD) se dá přitom očekávat, že by se David Rath mohl znovu jednání sněmovny zúčastnit. Policie už bývalého středočeského hejtmana vazebně stíhá z údajné korupce v projektu rekonstrukce buštěhradského zámku.

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS