Kvůli úrazu zasahovala záchranka při závodech horských kol

vydáno 15. července v 17:59
 

Kosmonosy (fil) Záchranná služba dnes zasahovala ve ŠKO-ENERGO parku MBC, kde se celý víkend jel jeden z dílů závodu horských kol SR SUNTOUR Česká 4X liga 2012. Adrenalinová podívaná na horských kolech se v neděli bohužel neobešla bez zranění.

Kvůli úrazu zasahovala záchranka při závodech horských kol

Závody v dual slalomu. Fotogalerie: V. Vízner 

Ve startovním poli se představili po oba víkendové dny závodníci z Česka, Slovenska a Německa. Ve druhém nedělním vyřazovacím kole jeden z jezdců při adrenalinové zábavě upadl. Po prvním ošetření posádkou záchranné služby byl závodník transportovaný do nemocnice, kde by měli lékaři vyloučit nebo potvrdit poranění krční páteře. 

Zatímco v sobotu byl na programu dual slalom, druhý den podniku patřil fourcrossu. Soutěž se jede podle postupového klíče Národního systému bez opravných jízd s tím, že každý závodník absolvuje v prvním kole tři jízdy. „Každý z účastníků musí být povinně vybaven ochrannými pomůckami, jako jsou integrální helma, dlouhoprsté rukavice, chránič páteře, chrániče kolen a loktů. V kategorie elite je povinná integrální helma,“ dodává jeden z organizátorů Štěpán Neuman. 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS