Likvidace požáru seníku zaměstnala hasiče prakticky celou noc

vydáno 31. července v 10:01
 

Semčice (fil) V pondělí večer vyjíždělo sedm hasičských jednotek z mladoboleslavského okresu k požáru zemědělského objektu, kde bylo uskladněno seno. Oheň a dým přitom pozorovali lidé ze širokého okolí obce.

Likvidace požáru seníku zaměstnala hasiče prakticky celou noc

Oheň a dým přitom pozorovali lidé ze širokého okolí. Foto: M. Macoun HZS Mladá Boleslav 

Požárem, který dlouho do noci likvidovalo sedm hasičských jednotek. „Jednalo se o požár seníku o rozměrech cca 40 x 12 metrů, výška 11 metrů, obvodové zdivo betonové, střešní konstrukce ocelová krytá vlnitým eternitem. Uvnitř objektu bylo uskladněno seno o váze cca 300 tun. Šlo přitom o nové seno, pod kterým bylo ještě staré. Seník tak byl zaplněn asi z jedné čtvrtiny,“ řekl MBnovinám vyšetřovatel středočeských hasičů Michal Macoun. 

Už při příjezdu první jednotky hasičů ze Semčic na místo požáru byl objekt zasažen v plném rozsahu. Celkem na místě zasahovalo 7 jednotek (HZS Boleslav a Benátky, dobrovolný sbor Semčice, Dobrovice, Luštěnice, Smilovice a Březno). Proti ohni využili hasiči na místě 8 cisteren a jednu plošinu. „Zásah probíhal střídavě celkem 7 proudy C a jedním proudem z plošiny. Doplňování vody bylo zajišťováno v obecní nádrži, odkud byla voda kyvadlově dopravována na požářiště. Po částečném uhašení plamenů bylo započato vyvážení pomocí dvou nakladačů, které poskytl majitel. Vyvážené seno se dohašovalo na volné prostranství. Vzhledem k velkému množství sena trval tento zásah do 4 hodin ráno,“ uvedl Michal Macoun. 

Požárem přitom byla ohrožena volně ložená sláma na vedlejší ploše. V blízkosti se také nacházely dvě plynové nádrže, ale k bezprostřednímu ohrožení nedošlo. Přesto bylo přijato preventivní opatření v podobě ochrany pomocí proudů. Ohrožení ustájených zvířat se podle hasičů také naštěstí nepotvrdilo, proto nebylo třeba přistoupit k jejich evakuaci. 

Jako nejpravděpodobnější příčina požáru seníku se zatím jeví vyšetřovateli samovznícení sena. „Verze nedbalostního nebo úmyslného jednání jsou nepravděpodobné, technickou závadu lze vyloučit. Způsobená škoda je předmětem šetření, ale bude to v řádech statisíců. Úplná likvidace požáru byla ohlášena dnes ráno v 8:02,“ dodal pro MBnoviny vyšetřovatel středočeských hasičů. 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS