Lukostřelci z Libichova touží po medailích z mistrovství světa

vydáno 13. srpna v 14:05
 

Libichov (jfi) V přípravách na světový šampionát finišují tři lukostřelci z SK Lukostřelba Libichov Věra Majerová, Tomáš Hanuš a Josef Jelínek. Patří do dvanáctičlenného týmu, který bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa, jehož místem konání je rakouský Donnersbach ve dnech 31. srpna – 4. září letošního roku.

Lukostřelci z Libichova touží po medailích z mistrovství světa

Na snímku je současný reprezentační tým České republiky. V zadní řadě zleva Josef Jelínek, Jiří Mrlík, Jaroslav Holub, Richard Kocourek, Tomáš Hanuš, Ladislav Kolínko, Pavel Toman a Karel Toman. V přední řadě stojí zleva Věra Majerová, Martina Macková, Iveta Mikešová a Petr Mikeš. Úplně vpředu před státní vlajkou sádrový trpaslík, jenž je věrným a spolehlivým maskotem. Foto: archiv SK Lukostřelba Libichov

Nejedná se však o střílení šípů do obrovských kruhových terčů, jak tento sport zná drtivá většina veřejnost z programu olympijských her, nýbrž o střelbu do zvířecích maket umístěných ve volné přírodě. Tato sportovní lukostřelba dokonale imituje původní lovecké využití luků a šípů s patřičným nádechem dobrodružství a romantiky.„Vnímám to nejen jako sport, ale i jako výbornou relaxační zábavu,“ tvrdí Josef Jelínek.

Tuzemské kluby a zájemce o lukostřelbu zaštiťují dva národní svazy. Jedním je Český lukostřelecký svaz, který je součástí olympijského hnutí, a druhým Český svaz sportovních kuší a luků, jenž se zaměřuje na zájmovou a sportovní střelbu mimojiné i do 3D terčů.

Letošního šampionátu v Rakousku ve střelbě na 3D terče se zúčastní přibližně 250 střelců a čeští účastníci nejsou bez ambicí. „Věříme si na medaile a spokojený budu, když přivezeme dvě do Libichova,“ řekl Josef Jelínek z libichovského klubu, který založil před šesti lety.

S Věrou Majerovou se věnuje lukostřelbě dokonce již osmý rok. Oba mají potřebné zkušenosti a odpovídající trenérské kvalifikace, aby mohli zasvěcovat nové zájemce do střelby luky. A taky tak činí. Věra Majerová používá reflexní luk W&W korejské výroby. Josef Jelínek střílí lukem Charon, který vyrábí a samozřejmě také používá klubový i reprezentační kolega Tomáš Hanuš.

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS