Napětí až do konce. Boleslav ještě drží jiskřičku naděje

vydáno 1. dubna v 21:18
 

Mladá Boleslav (fil) Hokejisté BK si nedělním vítězstvím 4:2 nad Karlovými Vary udržují teoretickou naději, že by se mohli vyhnout baráži. Boleslav zaostává pět bodů za Energií a šest jí schází na Litvínov. Dva zápasy před koncem bojů v této skupině si vybojovala jistotu záchrany pouze pražská Slavia.

Napětí až do konce. Boleslav ještě drží jiskřičku naděje

Ilustrační foto J. Pavlíček

„Jsme především rádi, že se nám po dvou takových sterilních utkáních, podařilo dát tolik gólů. Čtyři je pro nás, řekněme, nadprůměr. Jsem rád, že jsme začali plnit to, co jsme si řekli. Navíc nám tam něco padlo i z těch situací, které jsme přímo nacvičovali, což je taky dobré. Myslím si, že ještě není nic rozhodnuté, a že uděláme všechno proto, abychom v Litvínově zvítězili. Co se týče atmosféry, tak já už tyhle protesty zažil asi třikrát a pokaždé to ty hráče možná trochu paradoxně nakoplo,“ řek po zápase trenér Mladé Boleslavi Petr Novák. 

„Potvrdili jsme, že všechny zápasy, které jsme do Mladé Boleslavi přijeli v posledních zhruba dvou letech odehrát, jsou naprosto stejné. Hráče jsme na to upozorňovali a stejně jsme opět dostali z první střely gól jako v každém předchozím zápase. A opět jsme následně inkasovali v první přesilovce domácích. Ti se pak zatáhnou a my prostě nejsme schopní s tím cokoliv dělat. Atmosféra nebyla hodna extraligového zápasu. Domácí vyhráli zaslouženě,“ řekl po utkání za Energii trenér Martin Pešout.

Branky a nahrávky: 2. Bahenský (Čutta, Tomas), 18. Podkonický (Žabka, Rýgl), 19. Nouza (D. Výborný, Rýgl), 34. Stieler (Lenc, Loskot) - 20. Kumstát (Pech, Zaťovič), 60. Kumstát (T. Sýkora, Prošek). 

BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Baldwin, Žabka, Beňovič, Hay, Čutta, Mozík, Chaloupka - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Tomas - Loskot, Stieler, Lenc. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský. 

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gulaši, Gawryletz, Gřegořek, Mocek, Prošek, Lučka - Koblasa, Skuhravý, Kotrla - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, T. Sýkora, Dej - T. Rohan, Mikeska, Kuběna. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

V závěru příštího týdne čekají BK Mladá Boleslav poslední dvě utkání ve skupině play-out. Zatímco středočeský klub musí naplno v posledních dvou duelech bojovat, postačí Litvínovu k záchraně jeden bod a Energii dva body.

Pátek 6. dubna:

17:30 hodin HC VERVA Litvínov - BK Mladá Boleslav.

Neděle 8. dubna:

17:30 hodin BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha.

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS