O senátorské křeslo chce na Mladoboleslavsku a Turnovsku usilovat deset kandidátů

vydáno 8. srpna v 09:05
 

Česko (fil) V úterý 7. srpna skončila lhůta, do které musely strany odevzdat seznamy kandidátů do krajských a senátních voleb. O celkem 27 křesel v Senátu PČR bude usilovat 250 uchazečů. V regionech se pokusí uspět asi sedmdesátka stran a hnutí, pouze zlomek z nich však kandiduje ve všech krajích. O senátorské křeslo na Mladoboleslavsku a Turnovsku bude usilovat deset kandidátů.

O senátorské křeslo chce na Mladoboleslavsku a Turnovsku usilovat deset kandidátů

Senát. Foto:kancelář Senátu PČR

O post senátora ve volebním obvodu 38 Mladoboleslavsko a Turnovsko bude usilovat celkem deset kandidátů, obhajovat svůj post bude současný senátor ČSSD Jaromír Jermář. Občanští demokraté proti němu nasadili náměstka primátora Adolfa Beznosku. Za KSČM bude usilovat o senátorské křeslo dlouholetý starosta Luštěnic Václav Jakubec, soupeřem bude také Jan Skácel kandidující za České hnutí za národní jednotu a podnikatel František Petrtýl v barvách strany ANO 2011. Ještě před šesti lety kandidoval Jaroslav Mitlener v barvách ODS, tentokrát se pokouší o totéž ve straně Svobodní. Paroubkova LEV 21 postavila do voleb doktora Karla Horáka, TOP 09/STAROSTOVÉ sází na fotbalového trenéra Karla Stannera a hnutí Suverenita – Strana zdravého rozumu na lékaře Jiřího Somberga a konečně SNK – Evropští demokraté na bývalého starostu Josefova Dolu Zdeňka Švermu.

Prezident republiky vyhlásil termín prvního kola senátních voleb na 12. -13. října. Ve stejném termínu se uskuteční boj také o 65 míst krajského zastupitelstva Středočeského kraje, které v současnosti ovládá ČSSD za tiché podpory komunistů. Druhé kolo senátních voleb, do kterého postoupí dva nejúspěšnější kandidáti, je naplánováno o týden později.

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS