Osmnáctiletý mladík utonul na rybníce v obci Branžež

vydáno 20. června v 23:00
 

Branžež (bro) Letošní koupací sezóna u Komárovského rybníka bude poznamenaná lidskou tragédií. Během středečního podvečera tam utonul teprve osmnáctiletý mladík z Kněžmosta.

Osmnáctiletý mladík utonul na rybníce v obci Branžež

Foto: M. Filip 

Podle našich informací se krátce po 18 hodině skupina asi tří osob chtěla osvěžit ve vodě, ještě ne devatenáctiletý mladík se z ničeho nic ponořil pod hladinu a od té doby byl nezvěstný. Jeho kamarádi ve vodě ho začali okamžitě hledat, mezitím uvědomili policii, a tak se na břeh Komárovského rybníka nedaleko kempu Peklo vydali hasiči a záchranná služba. S přibývajícími minutami se stále více zmenšovala naděje na to, že se podaří nalézt plavce živého.

Po pár minutách zprovoznili hasiči člun, který použili k hledání utonulého. Po dalších zhruba 8 až 10 minutách hledání dali záchranáři signál těm, kteří stáli na břehu, že se mladíka podařilo nalézt. O bytí a nebytí pak rozhodovala každá vteřina. Nikdo se však nechtěl smířit s faktem, že by resuscitace neskončila dobře. Krátce po přeložení z člunu na břeh se pokusila přítomná posádka záchranné služby o nemožné, vrátit utonulého do života, ten byl ale ve vodě více než 20 minut. Po zhruba dvaceti minutách provádění srdeční masáže však zhasla poslední naděje, mladík zaplatil svým životem. Co bylo příčinou smutné události bude šetřit policie. 

K tragédii přitom došlo podle tamních znalců na místě, které patří v současnosti v rybníce k nejhlubším. „Tam před Ekrtovými, kde je nyní největší hloubka. Jinde taková díra není,“ říkají štamgasti restaurace Peklo. Jak zjistily MBnoviny, byl mladík teprve krátce po vyučení zaměstnán v Kautexu.

Jak potvrdil MBnovinám mluvčí středočeské policie Pavel Truxa, zabývá se tragédií středočeská policie. Přesnou příčinu úmrtí stanoví soudní pitva, která je v takových případech pravidlem. „Mělo by pak být zcela jasné, zda mladík například nezemřel na následky nějakého onemocnění nebo náhlé příhody.“

Podobná tragédie se podle místních na rybníce už dlouho nestala: „Když tady bývávalo dříve několikrát více hostů v sezóně, tak se občas takový případ udál. V posledních letech to je spíše výjimečné. Vzpomínám například na případ, kdy jeden z rekreantů skočil po hlavě do vody v nynějším kempu Duo a utonul.“ 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS