Po smolném průběhu končí na Madeiře Hänninen s Markkulou až sedmí

vydáno 29. července v 22:13
 

Mladá Boleslav (fil) Sedmý podnik evropského šampionátu skončil pro vedoucí posádku Juho Hänninena s Mikko Markkulou zklamáním. I když finští piloti týmu Škoda Motorsport dlouho na Madeiře bojovali s nepřízní osudu, dokázali držet po celou soutěž pódiové umístění. Až problémy s elektrikou v poslední rychlostní zkoušce znamenaly jejich propad na konečné sedmé místo.

Po smolném průběhu končí na Madeiře Hänninen s Markkulou až sedmí

Smůla se tentorát škodovácké posádce lepila na paty. Foto: M. Filip  

I tak Hänninen s Markkulou dokázali navýšit své vedení v hodnocení mistrovství Evropy. Do poslední rychlostní zkoušky startovali na třetí pozici: „Myslím, že jsme zde předvedli velmi dobrý výkon a nebýt smůly v obou etapách, mohli jsme zde bojovat o pódium. Jsme nyní samozřejmě zklamaní, byla to krásná soutěž, ale je potřeba se dívat dopředu. I nadále vedeme hodnocení Mistrovství Evropy, a to je pro celý tým nejdůležitější,“neskrýval Juho Hänninen zklamání. 

Hänninen s Markkulou ztratili na RZ3 téměř 50 vteřin kvůli dvojitému defektu pneumatiky. I přes nepřízeň osudu svůj boj o lepší umístění nevzdali a zajeli v celkem devíti rychlostních zkouškách nejrychlejší čas. Vítězem Rally Madeira se stal domácí pilot a loňský vítěz Bruno Magalhaes na voze Peugeot 207 S2000, druhý dojel jeho kolega Vítor Sá (Peugeot 207 S2000). 

Evropský šampionát pokračuje na přelomu srpna a září (31. srpna – 2. září) českou Barum Rally Zlín. Soutěž je rovněž součástí šampionátu IRC a českého mistrovství. Na všech třech frontách bojuje značka Škoda zatím úspěšně o mistrovský titul.

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS