Policisté museli použít zbraň, aby zastavili mladého řidiče

vydáno 14. srpna v 12:31
 

Mladoboleslavsko (fil) V pondělí po jednadvacáté hodině chtěli policisté z Obvodního oddělení Mladá Boleslav II zastavit v Zámostí vozidlo Honda Civic. Řidič tohoto vozidla však naopak začal policistům ujížděť. Jeho nebezpečný úprk skončil nehodou na sjezdu u Bakova nad Jizerou.

Policisté museli použít zbraň, aby zastavili mladého řidiče

Železniční most v Krnsku-Zámostí. Foto: M. Filip 

Vozidlo nezastavilo na výzvu policie a ujíždělo směrem k Bezděčínu, kde najelo na  rychlostní komunikaci, kterou po několika kilometrech opustilo sjezdem na Jičín. Po chvíli si teprve devatenáctiletý muž za volantem směr jízdy opět rozmyslel, otočil se a najel zpět na R10 a ujížděl na Turnov.

„Svou nebezpečnou jízdou ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu, včetně zasahujících policistů. Když se pokusil u Bakova nad Jizerou sjet z dálnice, nezvládl ve vysoké rychlosti řízení a narazil do směrové tabule. Mladík ještě ale neměl dost. „ Po nárazu z vozidla vyskočil a začal utíkat. Zastavit ho přinutil až varovný výstřel ze služební zbraně. Paradoxem je, že devatenáctiletý řidič riskoval život svůj i ostatních pouze proto, že neměl za volantem co dělat,“ uvedl mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav David Schön.

Má totiž rozhodnutím magistrátu zákaz řízení jakýchkoliv motorových vozidel, za maření výkonu úředního rozhodnutí mu nyní hrozí až tři roky vězení. 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS