Šampionát vyhrál Štybar, v TOI TOI Cupu nejlepší Kyzivát

vydáno 9. ledna v 08:49

Uničov (jfi) V cyklokrosovém mistrovství České republiky podle očekávání vyhrál Zdeněk Štybar. Za ním druhý byl Radomír Šimůnek a bronzovou medaili si překvapivě vyjel Karel Hník. Na čtvrté příčce dojel Vladimír Kyzivát z Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav.

Zdeněk Štybar neponechal nic náhodě. Foto: M. Filip

V uničovském cíli se Kyzivát radoval podobně jako zlatý Štybar. Český šampionát se jel totiž jako poslední závod TOI TOI Cupu a čtvrté místo před pátým Dlaskem znamenalo pro Kyziváta potvrzení celkového prvenství v českém pohárovém seriálu.

Vladimír Kyzivát uničovský závod dobře odstartoval a téměř dva okruhy se držel v čelní skupině. Z ní však odjeli favorizovaní Šimůnek se Štybarem. Druhou polovinu šampionátu kroužil na trati pozdější vítěz sám. Na Šimůnka se dotáhl talentovaný mladík Hník a v těžkém blátivém terénu si čtvrtou pozici obezřetnou jízdou pohlídal Kyzivát. Jeho největší rival v pohárové klasifikaci Petr Dlask dojel pátý s odstupem dvaceti vteřin na Kyziváta.

Pořadí v závodu mistrovství České republiky: 1. Zdeněk Štybar (Quick Step), 2. Radomír Šimůnek (BKCP Powerplus), 3. Karel Hník (Telenet Fidea Cycling Team), 4. Vladimír Kyzivát (Johnson Control AŠ Mladá Boleslav), 5. Petr Dlask (Rubena Birell Specialized), 6. Jiří Polnický (Sunweb Revor Team), 7. Radek Polnický (Jirapo Giant), 8. Jan Nesvadba (Madeta Fitness Specialized), 9. David Kášek (Cyklo Team Tábor), 10. Martin Zlámalík (KDL Trans Landbouwkrediet).

Celkovým vítězem TOI TOI cupu se stal mladoboleslavský Vladimír Kyzivát, aniž by vyhrál některý z osmi pohárových závodů. V průběhu sezóny 2011/12 na stupně vítězů vystoupilo pět jiných jezdců. Třikrát Němec Christoph Pfingsten (Hlinsko, Louny, Holé Vrchy), dvakrát Zdeněk Štybar (Stříbro, Uničov), jednou Martin Zlámalík (Mnichovo Hradiště), Petr Dlask (Loštice) a obhájce loňské trofeje David Kášek (Kolín).

Vladimír Kyzivát v barvách Johnson Control AŠ Mladá Boleslav byl v sezóně postupně pátý ve Stříbře, šestý v Mnichově Hradišti, třetí v Lošticích i Hlinsku, druhý v Lounech, šestý v Holých Vrších, čtvrtý v Kolíně i Uničově.

Konečné pořadí v TOI TOI Cupu 2011/12: 1. Vladimír Kyzivát, 2. Petr Dlask, 3. David Kášek.