SANEP: Nadpoloviční většina Čechů by uvítala pád Nečasovy vlády

vydáno 30. března v 13:40
 

Česko (fil) Stávající vládní kabinet měl být svrhnut nebo skončit. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, podle kterého by téměř tři pětiny domácí populace uvítaly, pokud by se nynější vládu Petra Nečase podařilo svrhnout již 20. března tohoto roku, kdy probíhalo další z neúspěšných hlasování o nedůvěře vlády iniciovaných poslanci ČSSD.

SANEP: Nadpoloviční většina Čechů by uvítala pád Nečasovy vlády

Foto: vlada.cz 

Podle mínění většinové veřejnosti by nejsilnější opoziční strana ČSSD měla ve svých pokusech svrhnout nynější středopravicovou vládu pokračovat i nadále. Téměř polovina obyvatel zastává názor, že stávající vládu čeká, v konečném důsledku, stejný osud jako vládní kabinet Miroslava Topolánka, který padl až po pátém hlasování o nedůvěře. 

Svou roli v narůstajícím většinovém negativním vnímání vlády zcela jistě hraje i aktuální zveřejnění odposlechů poslance, bývalého pražského primátora a lobbisty Romana Janouška, které dokreslují korupční praktiky vlivných představitelů nejsilnější vládní strany ODS. 

Exkluzivní internetový on/off-line průzkum byl proveden ve dnech 25. -28. března 2012 na vybrané skupině 6.526 dotázaných představujících reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-69 let. 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS