Středočeští hasiči zabránili při požáru v bývalém vojenském prostoru velkým škodám

vydáno 21. května v 11:39
 

Milovice (fil) Středočeští hasiči zasahovali na začátku uplynulého víkendu v bývalém vojenském prostoru Milovice u požáru starého objektu. Kouř přitom bylo možné spatřit i několik desítek kilometrů do okolí, dokonce až na okraji Prahy.

Středočeští hasiči zabránili při požáru v bývalém vojenském prostoru velkým škodám

Foto: HZS Středočeského kraje

Požár v katastru městečka Milovice v části Boží Dar byl hasičům ohlášen v pátek 18. května v 19:20 hodin. „Jednalo se o jednopodlažní budovu o půdorysném rozměru 90x14 metrů. Obvodové konstrukce byly dřevěné (objekt TESCO), z vnější strany obezděné „na patnáctku“ bílými cihlami. Střešní konstrukce tvořena sbíjenými příhradovými vazníky s krytinou z vlnitého eternitu,“ řekl MBnovinám k hořícímu objektu vyšetřovatel požárů HZS Středočeského kraje Jaromír Brzák. 

V době příjezdu na místo události už hořel starý domek zhruba ze dvou třetin. Na likvidaci ohně se podílely dvě jednotky profesionálních hasičů, HZS Nymburk a Benátky nad Jizerou a dvě jednotky dobrovolných hasičů, SDH Milovice a SDH Lysá nad Labem. Celkem bylo na místě šest cisteren, i tak se povedlo zlikvidovat požár až několik minut po půl desáté večer. 

Vzhledem k tomu, že se jednalo o objekt určený k demolici, požárem nevznikla žádná hmotná škoda. „Zásahem hasičů se však podařilo jednotkám požární ochrany zabránit rozšíření požáru na sousední používaný objekt a navazující rozsáhlé přírodní porosty. Škody by v tomto případy byly mnohem významnější,“dodal Jaromír Brzák. Příčinou zahoření objektu byla podle hasičů zřejmě nedbalost při používání otevřeného ohně prozatím nezjištěnou osobou. 

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS