Světový běh harmonie nevynechal ani Mladou Boleslav

vydáno 11. června v 17:21
 

Mladá Boleslav (sup) Světový běh harmonie zavítal v pondělí odpoledne také do města automobilů, kam kromě zhruba desítky běžců dorazila i doprovodná vozidla. Cílem akce je posílit mezinárodní přátelství a vzájemné porozumění.

Světový běh harmonie nevynechal ani Mladou Boleslav

Štafeta dorazila do Boleslavi, kde byla vítána žáky základní školy. Foto. archiv magistrátu 

Start celé akce se uskutečnil během února v Portugalsku a konec je plánován na říjen v rakouské Vídni. Celková trasa měří 24 200 kilometrů. Brzy odpoledne dorazili běžci do Kosmonos a dále do Mladé Boleslavi, kde převzali hořící pochodeň náměstkové primátora Jiří Bouška a Daniel Marek a tým běžců doprovodili několik kilometrů až k budově mladoboleslavského magistrátu. Bezpečnou cestu napříč městem zajišťovala městská policie. U budovy magistrátu přivítali všechny sportovce, ale i jejich doprovod zástupci magistrátu. Poté se už vydala celá skupina běžců na nedaleké sportovní hřiště v areálu 1. ZŠ, kde byla přivítána velkým potleskem žáků i pedagogů. Běžci pak vysvětlili žákům, že každý den urazí kolem 100 kilometrů, ovšem tak, že se členové týmu, který tvoří běžci z různých evropských zemí, střídají. U školy pak následoval krátký program, poté se už vyznavači běhu vydali směrem na Brandýs nad Labem.


Světový běh harmonie je nejdelším štafetovým během na světě, který pravidelně probíhá už od roku 1987. Další informace o projektu najdete na www.woldharmonyrun.cz

 
Sdílejte tento článek
  Reklama
 
 
Reklama | Kontakty | O nás | RSS